Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  KAMUOYUNA DUYURU
  20.02.2023

   KAMUOYUNA DUYURU

       Bazı sosyal medya platformları ve haber sitelerinde ilimizdeki hayat sitesinin enkazından gerekli incelemeler yapılmadan enkaz kaldırma çalışmalarının başlatıldığı  delillerin karartıldığı yönündeki iddialarla ilgili olarak bir basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.     

        Adı geçen binanın yapımında ya da yıkılmasında sorumluluğu bulunan kişilerle ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturma başlatılmıştır.Yıkılan bina enkazından Cumhuriyet savcısı nezaretinde bilirkişi heyeti tarafından 12/02/2023 tarihinde inceleme için yeteri kadar karot örneği alınmıştır. Soruşturmalar kapsamında il genelinde yıkılan binalarla ilgili bilirkişi nezdinde örnek alımı yapılmadan enkazların kaldırılmaması talimatlandırılarak bu işlemlere izin verilmemektedir.
         Bilirkişi inceleme sonuçları beklenen soruşturmada, şüpheliler S.S, F.S ve S.S 19.02.2023 tarihinde gözaltına alınmıştır.

         Delillerin karartıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.  Soruşturmalar titizlikle ve tüm yönleriyle devam etmektedir.
         Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Adres

  Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı Malatya-Kayseri Yolu 8. Km Gezer Mevkii İkizce Mah. Yeşilyurt/MALATYA

  Telefon

  (0422) 324 90 40

  E-Posta

  malatyacbsisaretadalet.gov.tr